Ruleti mõte

Kasiinosid või internetsaite külastavad inimesed mõtlevad tihti vaikselt selle üle, et mis see rulett õieti on ja millised on mängureeglid. Pakume võimalust mängu oma arsenali hulka lisada, tutvustame ruletiliike ning selgitame mängureegleid ja panuste suuruseid.

Mängu põhiidee on lihtne – arvata ära arv või värv, millele mööda ratast veerev pall maandub. Tulemus sõltub üldiselt õnnest, kuigi paljude meelest on võimalik õige strateegia puhul ka tulemust ette ennustada.

Ruletiketta erinevused maailmas

Paljud kasiinokülastajad ei tea, et on kaks erinevat ruletiketast – Euroopa ja Ameerika oma. Mille poolest nad erinevad? Euroopa kasiinol on kettal 18 punast ja 18 musta taskut, mis on märgitud arvudega ühest 36-ni. Teist värvi 37. tasku on märgitud nulliga.

Ameerika ruletis on veel üks tasku, mis on märgitud kahe nulliga, ehk kokku on taskuid 38. Algul oli kahe nulliga tasku ka Prantsuse ruletiratastel.

Mängijate panused võivad olla mitte konkreetsetele numbritele vaid ka kombinatsioonidele või värvidele – punasele või mustale. Kui pall langeb 0 või 00 taskule, võtab kasiino kõik panused endale, kui just mõni mängija pole nullidele panustanud.

Millised on panused?

Igas ruletimängus on kahte tüüpi panuseid:

Sisemised panused – väike tõenäosus võita ja suured väljamaksed;

Välimised panused – suurem tõenäosus võita, aga väljamaksed on väiksemad.

Sisemised panused

Straight ehk üksiknumber – Panus pannakse ühele numbrile. Kui paned panuse sellele numbrile, aga pall maandub ükskõik, mis teises taskus, kaotad oma panuse.

Split – Mängija panustab ühele kahest numbrist, mis üksteise kõrval paiknevad. Selleks tuleb mängulaual oma panus panna valitud numbrite vahele. Võiduvõimalus suureneb, ent lõpuks sõltub kõik mängija valitud strateegiast;

Street – Mängija panustab, et tuleb üks number kolmest järjestikusest numbrist.

Corner – Panus pannakse neljale numbrile, paigutades žetooninurga nende vahele.

Välimised panused

Välimiste panustega mängides on võiduvõimalus suurem, mis tõttu on see strateegia kindlam. Panus tehakse suurele vahemikule – kuni 18 numbrile, seetõttu on võiduvõimalused protsentuaalselt palju suuremad. Statistika räägib enda eest. Näiteks panused, mis pannakse 12 numbrile võidavad keskmiselt ühel korral kolmest. Eristuvad tosina ja kolonnipanused, kas võidunumber tuleb esimesest, teisest või kolmandast tosinast (1-12) või numbrikolonnist. Samuti võib panuseid panna kas punastele või mustadele või suurtele ja väikestele arvudele, nagu ka paaris või paaritutele arvudele. Võit tuleb enamasti 50% juhtudest ning võidusumma on sama suur kui panus.

Kuidas valida, millist panust kasutada?

On erinevad arvamusi selle kohta, kas ruletti mängides peaks kasutama mõnda strateegiat või saatusega leppima, sest kõik sõltub lõpuks õnnest. Eks see sõltub mängijast ja tema eelistustest. Panuse tüübi valikul sõltub palju ka sellest, kui suurt raha mängu soovid panna, sest küllaltki lihtne on oma raha kahekordistada või sama lihtne ka terve mängu jooksul mitte midagi võita. Sellel, millisele taskule oma panus panna, pole erilist tähtsust, sest pole võimalik ette näha, millisele taskule pallike langeb.

Kui olete mängimiseks valinud kindla summa, siis tavaliselt on kõige edukam välimiste panuste kasutamine, sest 50% juhtudel sa ka võidad. Mängutuhinas soovitame mitte unustada seda, et kui kaotused muutuvad suuremaks kui võidud, tasub võtta väike vaheaeg, et järele mõelda, kas jätkata on ikka õige.

Tuleb tunnistada, et rulett on õnnemäng, kus strateegiatest pole tolku. Võite terve õhtu ruletilaua ääres võitjana istuda, või ka lühikese ajaga kõik oma panused kaotada. Rulett pole aastate jooksul oma populaarsust kaotanud ning on populaarne mäng ka naiste seas.

Statistika – millised on populaarseimad arvud?

Hasartmänge mängivad inimesed nii oma vaba aja veetmiseks, kui ka raha võitmiseks. Ruletti mängides paneb suurim hulk inimesi panuse numbritele, millel on nende elus mingi tähendus olnud – lemmiknumber, eriline kuupäev või midagi sarnast. Vähe on neid, kes oma esimesed panused juhuslikule arvule teeks. On väär arvata, et kindla aja jooksul peab tulema mõni konkreetne number. Statistiliselt küll, ent see statistika tuleb kokku miljonite keerutuste peale. Kui 20 korraga tuleb kaks korda number 5, ei tähenda see, et nii jääbki olema. Sama number ei pruugi järgmise 20 korraga tulla kordagi, või vastupidi, kuuel korral.

Ükski eelnev keerutus järgmist ei mõjuta. Kui panete panuse punasele, aga viiel järjestikusel korral tuleb must, ei tähenda see ebaõnne. See on juhus. Samuti ka see, kui panete panuse 15le, ning tulebki 15.

Maailmas on palju näiteid sellest, kuidas inimesed suhtuvad juhuslikesse mängudesse ebausuga. Inimesed kaotavad miljoneid, kui arvavad, et kindla aja jooksul peab tulema kindel number või värv. Irooniline küll, aga samamoodi võib ka miljoneid võita.

Kõige parem viis ruleti või mõne teise kasiinomängu mängimiseks nii mängusaalis kui internetis, on võtta seda kui kerget meelelahutust, lihtsalt vaba aega veetes, lastes mängul toimuda ilma keerulistesse strateegiatesse süüvimata.