Pokkeri reeglid: Texas Holdem

Kui sind huvitab, kuidas mängida pokkerit, oled jõudnud õigele lehele. Pokkeril on palju erinevaid versioone, millega käivad kaasas ka üksteisest veidi erinevad reeglid ning esialgu võib nende kõigiga korraga tutvumine pisut segadust tekitada. Texas Holdem on aga üks tuntuim ning enimmängitud pokkerimäng ning soovitame algajatel alustadagi just selle mängu tundmaõppimisest – selle baasilt on juba lihtsam teiste pokkeriversioonide juurde valutult edasi liikuda. Ükskõik, kas sind huvitab online pokker või tahaksid seda hoopis proovida päriskasiinos, kehtivad Texas Holdem’ile igal pool siiski enam – vähem samad reeglid.

Mängu eesmärk

Põhieesmärgiks on saada parim viiest kaardist koosnev käsi, kasutades selleks seitset kaarti. Igale mängijale jagatakse kaks kaarti, mida ainult nemad näevad ja kasutada saavad. Seejärel asetatakse lauale pildiga allapoole 5 kaarti, mida saavad edaspidi kõik mängijad näha ning käte moodustamiseks kasutada.

Diileri nupp 

Kui mäng on alanud, määratakse kujuteldav diiler. Iseenesestmõistetavalt teeb online pokkeri mängus kogu kaartide jagamise ja muu diileri töö ära arvutiprogramm, kuid diileri nupu määramine on siiski oluline, kuna selle järgi peetakse arvet, kes mängu alguses kohustuslikud panused peab tegema (tuntud ka kui “blinds”). Iga käe lõppedes liigub diileri nupp (märgitud zetoonil “D”) edasi diilerist vasakul olevale mängijale.

Blinds – kohustuslikud panused

Texas Holdem’is on enne käe alustamist 2 kohustuslikku panust, tuntud nimedega “small blind” ja “big blind” – nende eesmärk on tagada, et iga käe puhul on ka midagi võimalik võita. Seega on need panused mängu käimatõmbajateks. Diilerist vasakul asetsev mängija paneb mängu “small blind’i” ehk pool miinimumpanust ja temast järgmine mängija “big blind’i” ehk miinimumpanuse.

Esimene panuste voor

Kui kohustuslikud panused tehtud, jagatakse igale mängijale näoga allapoole kaks kaarti, mida ainult mängijad ise näevad. Nende põhjal tuleb mängijal otsustada, millised on tema edasised võimalused ning kuidas edasi käituda. Algab esimene panuste voor, alustab big blindi panuse teinud mängijast vasakul olev mängija.

Nii online pokkeris kui ka tavalises pokkerimängus avanevad järgnevad võimalused:

Fold – Mängija loobub antud kätt edasi mängimast ja paneb kaardid ära.

Call – Mängijal tuleb maksta ehk käia välja vähemalt big blind’i suuruses panus või kui keegi on juba jõudnud panust tõsta, tuleb teha vähemalt samaväärne panus.

Raise – Panuse tõstmine kõrgemale, kui senised panused on olnud. Iga järgnev mängija peab samuti selle summa välja maksma, kui soovib mängu jätkata. Tõstetav panus peaks olema vähemalt kahekordne big blind panus. Limiteerimata panustega mängudes võib mängija kasvõi terve oma panga sisu mängu panna, seega tasub mängitava pokkeri reeglid ja limiidid enne mängu alustamist üle vaadata.

“The Flop” – järgneb teine panuste voor

Peale esimese panustevooru lõppemist asetab diiler 3 laua keskel olevat kaarti näoga ülespoole. Kaks kaarti jäävad veel teadmatuks. Kuid laual oleva 3 kaardi ja mängija käes oleva 2 kaardi põhjal saab iga mängija juba hea aimduse, millised võimalused tal edasimängimiseks on. Panuste tegemine algab diilerist vasakul asetsevast mängijast. Käikude variandid on:

Check – jääda vahele, ilma panuseid tegemata.

Bet – panna panused, mille suurus peab olema vähemalt big blind.

Kui kõik mängijad valivad “check”, siis lõpeb panuste ring sellega, et panuseid ei tehta. Kohe kui aga keegi panuse teeb, on teistel mängijatel järgmised valikud:

Fold – antud käest loobumine.

Call – maksta sama panus, mille eelnev mängija tegi.

Raise – panuseid tõsta. Sellisel juhul peavad ka teised mängijad kas panustega kaasa minema või loobuma.

“The Turn” – järgneb kolmas panuste voor

“The Turn” tähendab neljanda laualoleva kaardi avalikustamist. Sellele järgneb kolmas panuste voor, mis toimib samal põhimõttel, nagu teine panuste voor.

“The River” – järgneb viimane neljas panuste voor

Lauale asetatakse näoga ülespoole viimane viies kaart, mille tulemusel on mängijatel selge, mis käsi neil õnnestus saada ning sellele järgneb taaskord panuste voor, mis lõppeb sellega, et järelejäänud mängijad peavad teistele oma kaardid nähtavaks tegema. Selle tulemusel selgub, kes on võitnud – võidab tugevaim käsi. Juhul kui mitmel mängijal õnnestub võrdse tugevusega käsi saada, läheb võit nende vahel jagamisele.

Olgu see siis pokker internetis või mujal, peale võidupanga jagamist algab mänguring uuesti, diileri nupp liigub edasi vasakule ja juba järgmised mängijad panevad blind panuseid. Iga järgnev käsi on pokkeris värske algus ning uus võimalus võita! Soovime teile põnevaid mänguelamusi!