Üks põhjustest, miks Blackjack on kasiinodes ja igal pool mujal populaarne, on mängu lihtsus. Kui alguses võib tunduda, et meelde tuleb jätta palju reegleid, siis mängu jooksul saab kõik arusaadvaks ning tulemus hakkab sõltuma mitte ainult õnnest, vaid ka nutikusest.

Blackjacki ajalugu on vana. Esimest korda mainiti mängu kirjalikes allikates 1601. aastal. Alates sellest ajast on mängu selgeks õppinud kümned miljonid kogu maailmas. Kasiinodes ilma selleta ei saa.

Blackjackis on peamine ülesanne võita diilerit. Kahe mängija vahel mängitava mängu suhtes on vahel levinud ekslik arusaam, et võidab see, kes saab suurema summa. Ei, peamine ülesanne on saada enda kaartide väärtustest summa, mis on väiksem või võrdne 21ga.

Mängureeglid

Sõltuvalt kasiinost, võib mängu jaoks kasutada kuni kaheksat kaardipakki. Mäng algab sellega, et mängijale ning diilerile jagatakse kaks kaarti. Edasi on mängijal jätkamiseks erinevad võimalused. Mängija võib uut kaarti mitte võtta või panust kahekordistada, mis tähendab seda, et mängija peab võtma veel ühe kaardi. Kaks sama väärtusega kaarti võib poolitada kaheks eraldi käeks. Pärast valikute tegemist võtab kaardid diiler ning võrreldakse saadud punkte.

Igal kaardil on mängus oma väärtus. Kaardid väärtusega 2-10 tähendavad seda, mis neil kirjas. Poiss, emand ja kuningas annavad 10 punkti, aga ässal on kaks väärtust – 1 või 11 – sõltuvalt sellest, kumba parasjagu võitmiseks tarvis on.

Blackjacki saamiseks  peab koguväärtus olema 21. Võitmiseks piisab ka kombinatsioonist, mis on 21le võimalikult lähedal (ent mitte üle selle) ning diileri kombinatsioonist suurem.

Mängu tulemused

Blackjack on köitev seetõttu, et kuigi mängus on vaid kaks osalejat, on võimalikke tulemusi väga erinevaid:

  • Kui kaartide summa on suurem kui 21, siis mängija kaotab;
  • Kui kaartide summa on 21, loetakse seda Blackjackiks ning mängija võidab;
  • Kui kaartide summa on väiksem kui 21, kuid diileri summast suurem, siis mängija võidab;
  • Kui kaartide summa on diileri omast väiksem, siis mängija kaotab;
  • Kui mängija ja diiler saavad sama arvu punkte, siis saab mängija oma panused tagasi.

Mängus kasutatavad mõisted

Blackjackis kasutatakse oma kindlat žargooni, et mängu kiiremini mängida. Mängimiseks tuleks tunda neid mõisteid:

  • Double-down ehk duubeldamine on ühe kaardi juurde võtmine ja panuse kahekordistamine. See on mõeldud julgetele – oma võitu võib kahekordistada ent võib ka kõik kaotada;
  • Split – mängija jagab oma sama väärtusega kaardid kaheks. Sel juhul panust kahekordistada ei saa. Võiduvõimaluste suurendamiseks soovitatakse splittida ässasid.
  • Insurance ehk kindlustust kasutatakse juhtudel, kui diiler jagab endale kaardi, mille väärtus on 10 või äss. Kui kasutad kindlustust, siis kaitstakse sinu panust juhul, kui diiler saab Blackjacki. Kindlustuse varjupool on see, et võidu korral ei ole võimalik saada tagasi rohkemat kui oma esialgne panus.
  • Surrender ehk alla andmine, mida kasutatakse rohkem Ameerika Blackjackis. Seda kasutades kaotatakse pool oma panusest.

Võidustrateegiad. Müüt või tõde?

Hasartmänge mängides on kõigil soov leida see õnneretsept, kuidas kiiresti rikastuda. Kuigi suurema osa mängust võib lugeda õnne arvele, on ka mõned juhtumid, kus töötab statistika. Näiteks kasiinos mängides on mängul eelised, kuna mängija võib kaotada veel enne, kui diiler on endale üldse kaardid jaganud. Kui käes on võidukombinatsioon, on võimalik võita panus suhtes 1:1. Blackjacki korral on võidupanus suhtes 3:2. Diileri võit jääb alati suurusjärku 1:1.

Diiler ei saa oma panust duubeldada või splittida. Isegi reegleid hästi tundes, on suurem osa võitudest ja kaotustest õnneasi, sest keegi ei tea, mis kaart järgmisena tuleb. Matemaatikas andekad inimesed võivad proovida kaarte lugeda, et olnud kaartide põhjal võiks ennustada kaarti, mis järgmisena tuleb. Suuremas osas kasiinodes on see keelatud.

Kus mängida – kasiinos või internetis?

Algaja saab mängu endale kiiremini selgeks, kui tutvub mängureeglitega internetis. Samuti on saab põhitõed selgeks internetis tasuta mängides. Blackjackil on palju erinevaid variatsioone ning internetis saab need kõik endale selgeks teha. Üks suurimaid erinevusi on selles, kui mitme kombinatsiooniga korraga mängida. Igal variatsioonil on oma plussid ja miinused.

Internetis saab küll reeglid kõige lihtsamini selgeks, aga päris kasiinomängu ei asenda ka kõige parem arvutigraafika. Kui olete kirglik kaardimängufänn, soovitame mängu õige Blackjack laua taga proovida. Kui see pole võimalik, siis soovitame „Live” kasiinosid, kus võid end kodust väljumata tunda kui päris kasiinos.

Oluline on meeles pidada, et kergemeelselt ei tohiks hasartmängudesse suhtuda ei internetis ega kasiinodes. Oma raha säilitamiseks on oluline käituda vastutustundlikult ning teada millal lõpetada ning millal riskida.