Mänguautomaatide ajalugu ning areng

Mine ükskõik millisesse kasiinosse ning näed lisaks suurtele mängulaudadele ka automaate, mis annavad oma olemasolust märku valjude signaalide, erksate värvide ja meelitavate animatsioonidega. Mänguautomaate leiab igas maailma kasiinos, sest tänapäeval on nad hasartmängudest kõige tulutoovamad.

Kui mänguautomaadid välja mõeldi, ei olnud need populaarsed ning asusid tihtilugu mängusaalide tagumistes nurkades, kus neid mängisid need, kes tahtsidki kasiinos üksi olla, mitte koos teistega aega veeta. Nüüd võib automaatide mänge mängida ka internetis, et üldse kodust välja minema ei peaks. Vahest seetõttu on mänguautomaatide populaarsus veelgi tõusnud.

Viimastel aastatel on masinate kvaliteet, mehhanismid ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtt lasknud neil uuesti sündida. Suurem osa maailma kasiinodest saavadki oma suured sissetulekud tänu mänguautomaatidele. Mänguautomaatide populaarsust võikski selgitada nende lihtsusega – pane münt sisse, tõmba kangi või vajuta nuppu ning oota võitu.

Millised mängud on populaarsed?

Nüüd on mänguautomaadid palju lihtsamini ligipääsetavateks muutunud, sest neid võib mängida kodunt väljagi minemata. Internetimängud erinevad tavalistest masinatest väga  vähe. Populaarseimad mängud on praegu näiteks Starburst ja Book of Ra. Tänu nende mängude edule, on neil ka hulk täiendatud versioone, mis mängimise veelgi köitvamaks teevad. Mängijate mugavuse jaoks on ühes automaadis enamasti mitu mängu.

Kuidas mängida?

Enamikul inimestest on ettekujutus, et mänguautomaatidega mängimine tähendab mündi sissepanekut, kangi tõmbamist ja ootamist, kuni kolm rullikut keset ekraani pöörlemise lõpetavad ja teatavad kolmest sarnasest sümbolist, mis võidu toovad.

Tänapäeval on mänguautomaatidel terve hulk erinevaid täiustusi, mis mängu põnevamaks teevad. Nüüdseks kasutavad enamik kaasaegseid automaate väga head arvutigraafikat, kus samaaegselt pöörlevad erinevad rullikud ning sümbolid võivad sõltuvalt mängust pöörelda mistahes suunas või hoopis siksakis.

Sõltumata sellest, kas mängite internetis või masina taga, tuleb esmalt valida panus, mille eest mängida. Võiduliinide valikust sõltub, mitmele liinile panus panna tuleb. Liinide arv võib olla erinev – alustades ühest kuni kümnete või ka sajani.

Järgmine samm on keerutamine ehk spinnimine, misjärel rullikud pöörlema hakkavad ja võib hakata lootma, et valitud liinide alla tuleksid parimad sümbolid. Kui rullikud seisavad, näed sümboleid ning kui ühe liini all on kolm või enam ühesugust sümbolit, oledki võitnud. Võidusumma suurus sõltub erinevatest aspektidest – panuse suurusest ühele liinile ning ka sümbolist, sest igal sümbolil on oma kindel väärtus.

Milliseid mõisteid peaks teadma?

Mis on panuseliinid?

Kõige traditsioonilisemal mänguautomaadil on kolm rullikut ning kõige keskmine rida on see, mis saab võidu tuua.

Kaasaegsematel mänguautomaatidel on panuseliine rohkem ning kui kõigile panustatud liinidele tulevad sarnased sümbolid, võidab juba väga suure summa. Võidusumma sõltub iga märgi väärtusest ning vastavale liinile tehtud panuse suurusest.

Võib arvata, et kõigile liinidele panuse tegemine tõstab võiduvõimalust, kuid tegelikult on nii, et suurema summa raha mängu panemine tõstab ka suurema kaotuse riski.

Mis on wild-sümbol?

Wild-sümbolid on kui jokkerid, mis seovad erinevaid sümboleid omavahel kokku. Lihtne näide – kui valitud liinile jäävad kolm sarnast sümbolit ning wild-sümbol, siis loetakse seda kui nelja sarnast sümbolit. Ühekorraga võivad ilmuda ka mitu wild-sümbolit, mis võitu mitu korda suurendavad.

Mis on scatter-sümbol?

Seda sümbolit kohtab mänguautomaatides kõige harvem. See tekitab boonusmängu ning suurendab võiduvõimalusi. Mõnedel juhtudel on scatter-sümbolitel oma väärtus ning needki võivad teisi sümboleid asendada.

Kas on olemas mängustrateegiaid?

Mehaaniliste mänguautomaatide rullidel on kindel pöörlemisjärjekord, aga elektroonilised mängud on programmeeritud ilmuma juhuslikult, seega vanade mehhaaniliste masinate strateegiad enam ei tööta.

Kogenud mängijad samas teavad, et ka internetimängudes on oma kavalused, mida võib võidutõenäosuse suurendamiseks kasutada. Üks võimalus on valida automaat, millel on suurem võidumäär. Mida suurem on võidumäär, seda suurem on tõenäosus võita.

Millised on mänguautomaatide kohta käivad müüdid?

Mänguautomaatide kohta käib erinevaid müüte. Üks tuntuim on see, et suure panuse korral on suurem võimalus suur võit saada. Teiste hasartmängude puhul võib see teooria vahel tulusalt töötada, ent mänguautomaatide käiku suurem panus ei mõjuta.

Samuti arvatakse, et horisontaalsete liinide alla on lihtsam samasuguseid sümboleid tõmmata, kui vertikaalsete või siksakiliste alla. Küllap see mõte on tekkinud neil mänguhaidel, kes mängisid vanadel automaatidel, kus ainult keskmise rea järgi saigi võita. Kaasaegsetes mänguautomaatides tuleneb sümbolite asend arvutialgoritmist, mistõttu on sümbolite paiknemise tõenäosus ükskõik, mis kohtades, võrdne.

Mängijad arvavad ka seda, et kaotuste ja võitude suhe on kindlaks määratud ja sisseprogrammeeritud. Seegi pole tõsi, sest tulemused sõltuvad juhuslikkusest. Samuti pole seost väljamakse suuruse ning automaadi juures veedetud aja vahel.

Leia lemmikmäng ning asu lõbutsema!

Mänguautomaatides on palju erinevaid mänge, seega tuleb leida lemmik ning mängides loota heale õnnele. Erinevaid sümboleid ja kombinatsioone ei tule meelde jätta – kõik teeb ära automaat. Mängu jooksul leiad endale sobivaima panuse suuruse ning võidki hakata põnevat mängu nautima.